Kategorie

newsletter
Zapisz się za darmo

Zapisz się a otrzymasz powiadomienia o najlepszych zniżkach i promocjach

Filtruj według

Szczęki hamulcowe

Szczęki hamulcowe

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Szczęki hamulcowe do lawety i przyczepki

Podstawą bezpiecznej jazdy każdego pojazdu jest sprawny układ hamulcowy. W przyczepach i lawetach najczęściej stosuje się hamulce bębnowe, charakteryzują się one bowiem wytrzymałością, a do wytracenia prędkości nie wymagają zbyt dużej siły. Ich najważniejszym elementem jest bęben hamulcowy, który składa się z kilku elementów. W jego skład wchodzą m.in. szczęki hamulcowe.

Za co odpowiadają szczęki hamulcowe?

Aby skuteczne hamowanie było możliwe, w układzie hamulcowym musi dojść do tarcia. W hamulcach bębnowych odpowiadają za nie szczęki hamulcowe. Są to nieruchome elementy pokryte specjalną okładziną cierną, która w zetknięciu z hamulcem bębnowym powoduje tarcie. Jako że wykonują one intensywną pracę i działają pod wpływem wysokiej temperatury, są jednym z najszybciej zużywających się elementów. W związku z tym raz na jakiś czas wymagają wymiany.

W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone, niemieckie szczęki hamulcowe, które zapewnią wiele godzin bezawaryjnego hamowania. W dostępnym na miejscu profesjonalnym serwisie oferujemy wymianę szczęk wraz ze zmianą linek, regulacją i smarowaniem całego układu smarem miedzianym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.