Kategorie

newsletter
Zapisz się za darmo

Zapisz się a otrzymasz powiadomienia o najlepszych zniżkach i promocjach

Filtruj według

Obejmy | Uchwyty Manewrowe | Pokrętła

Obejmy | Uchwyty Manewrowe | Pokrętła

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Obejmy

Manewrowanie lawetą i przyczepą na palcu, a także zdejmowanie i podczepianie niekiedy może być trudne, szczególnie jeśli obciążone są one ciężkim ładunkiem. Z tego powodu pojazdy te wyposaża się w elementy ułatwiające manewrowanie, wśród których niezwykle przydatne są koła podporowe. Ich integralną częścią są obejmy.

Do czego służą obejmy do koła podporowego?

Obejma koła podporowego stosowana w przyczepach i lawetach ciężkich umożliwia montaż koła podporowego, a także manewrowanie jego ustawieniem. Najczęściej wyposażona jest w solidny docisk śrubowy, który daje gwarancję bezpiecznego montażu i użytkowania koła podporowego. W naszej ofercie znajdują się stalowe obejmy z szeroką gamą otworów montażowych, dzięki czemu można je dopasować do różnego rodzaju przyczep.

Uchwyty manewrowe

Przyczepy i lawety to pojazdy przeznaczone do przewozu ciężkich ładunków. Z tego powodu manewrowanie nimi niekiedy może być trudne. Aby ułatwić to zadanie stosuje się szereg rozwiązań, wśród których niezwykle popularne są koła podporowe. Ich zadaniem jest ułatwienie manewrowania na placu, a także pomoc w zdejmowaniu i podczepianiu. Aby dodatkowo zwiększyć komfort użytkowania przyczepy czy lawety, można wyposażyć je w uchwyty manewrowe.

Do czego służą uchwyty manewrowe?

Uchwyty manewrowe to elementy wykonane najczęściej z solidnego tworzywa sztucznego, które za pomocą śrub montuje się do zewnętrznej rury koła podporowego. Ich najważniejszą funkcją jest ułatwienie manewrowania przyczepą. Chronią one także przed zgubieniem koła podporowego w przypadku źle zaciągniętej blokady. Jest to zatem niezwykle przydatny element, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej przyczepy z kołem podporowym.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.