Kategorie

newsletter
Zapisz się za darmo

Zapisz się a otrzymasz powiadomienia o najlepszych zniżkach i promocjach

Filtruj według

Adaptery | Wtyczki | Gniazda | Uchwyty

Adaptery | Wtyczki | Gniazda | Uchwyty

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Adaptery

Elektryka to niezwykle ważny element każdego pojazdu. Dotyczy to także przyczep i lawet, które muszą być dobrze oświetlone, aby zapewniały komfort poruszania się, a także bezpieczeństwo na drodze. W tym celu muszą być wyposażone w odpowiednie przewody elektryczne. Czasami zdarza się jednak, że nie pasują one do zamontowanych wtyczek. W takiej sytuacji przydatne okazują się adaptery.

Adapter – co to takiego?

Adapter, nazywany inaczej przejściówką jest to urządzenie, które łączy ze sobą niepasujące bezpośrednio elementy. W przypadku przyczep i lawet adapter służy najczęściej do połączenia wtyczek 7 i 13 pin.

W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje adapterów, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Niklowane końcówki zapewniają im dłuższą żywotność, a moc i wytrzymałość przekładają się na długotrwałe użytkowanie. Dzięki nim połączenia elektryczne w przyczepie nie stanowią żadnego problemu.

 

Wtyczki

Właściwe oświetlenie przyczepy, a także wyposażenie jej w dodatkowe akcesoria to warunek bezpiecznej i komfortowej jazdy. Aby było to możliwe, musi mieć ona możliwość podłączenia przewodów elektrycznych, co umożliwia odpowiednio dobrana wtyczka.

Solidne wtyczki do przyczep i lawet

Każda przyczepa czy laweta powinna być wyposażona w wiązkę elektryczną, którą montuje się najczęściej do haka holowniczego. W tym celu musi ona posiadać także odpowiednia wtyczkę. W naszym sklepie znajdują się różnego rodzaju wtyczki, które pasują m.in. do gniazd 7-pin oraz gniazd 13-pin. Posiadamy także szybkozłączki służące do montażu lamp, a także wiele innych akcesoriów elektrycznych wysokiej jakości, które z pewnością wpłyną na komfort korzystania z przyczepy.

 

Gniazda

Przepisy regulujące ruch drogowy dokładnie określają zasady związane z poruszaniem się przyczep. Aby mogły się one przemieszczać zgodnie z prawem, a ich użytkowanie było bezpieczne, muszą być właściwie oświetlone. W tym celu ich właściciele powinni wyposażyć je w odpowiednią wiązkę elektryczną montowaną do haka holowniczego. Na rynku znajdują się wiązki 7- oraz 13-pinowe. Oprócz tego równie istotne jest wyposażenie przyczep w odpowiednie wtyczki i uchwyty, a także adaptery, które umożliwią połączenie ze sobą gniazd 7 i 13-pinowych.

Gniazda 13 pin

Gniazda 13 pin umożliwiają podłączenie kilku rodzajów świateł jednocześnie. W zależności od ilości przewodów mogą one obsługiwać kierunkowskazy, światła stopu oraz światła cofania. Dzięki nim można także ładować akumulatory znajdujące się na wyposażeniu przyczepy. 

Przed zakupem gniazda 13 pin warto sprawdzić długość przewodu. Najlepiej wybrać taki, który będzie miał przynajmniej 2 metry, ponieważ pozwoli to na jego komfortowe podłączenie. Istotna jest także grubość kabli, mająca najczęściej bezpośrednie przełożenie na ich jakość.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gniazd 13 pin, a także wtyczek, uchwytów i adapterów.