Kategorie

newsletter
Zapisz się za darmo

Zapisz się a otrzymasz powiadomienia o najlepszych zniżkach i promocjach

Co wybrać - błotniki tandemy czy pojedyncze?
Sprawny układ zawieszenia to jeden z najważniejszych czynników, odpowiadających za bezpieczeństwo jazdy. Z tego powodu powinien być on chroniony przed niekorzystnymi czynnikami, do jakich z pewnością należą wydostające się spod kół zanieczyszczenia. Mogłyby one bowiem nie tylko negatywnie wpłynąć na elementy pojazdu, ale także zmniejszyć przyczepność kół do podłoża. Aby temu zapobiec, stosuje się błotniki. Przeczytaj, jakie z nich wybrać - pojedy
Czytaj dalej
Jak wybrać błotnik do lawety?
Podczas jazdy spod kół wydostają się zanieczyszczenia, które nie tylko wpływają negatywnie na wygląd pojazdu, ale przede wszystkim mogą zagrozić bezpieczeństwu. Wynika to z faktu, że koła narażone na działanie wody i brudu mogą mieć mniejszą przyczepność do podłoża. Z tego powodu istotnym elementem wyposażenia każdego pojazdu są błotniki. Podpowiadamy, jak dobrać je do lawety.
Czytaj dalej
Jak zbudowane są bębny hamulcowe?
Od wielu lat konstruktorzy przemysłu samochodowego poszukują skutecznych rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Niekiedy zdarza się jednak, że w dalszym ciągu sprawdzają się pierwsze, tradycyjne rozwiązania, czego doskonałym przykładem są hamulce bębnowe. Z naszego wpisu dowiesz się, jak są zbudowane i co wpływa na ich niezawodność.
Czytaj dalej
Jak sprawdzić bębny hamulcowe?
W małych samochodach, pojazdach jednoosiowych oraz w różnego rodzaju przyczepkach samochodowych stosowane są hamulce bębnowe. Mimo że jest to jeden z wcześniejszych wynalazków przemysłu samochodowego, w dalszym ciągu cenione są za swoje zalety. Ich najważniejszym elementem konstrukcyjnym są bębny hamulcowe. Z naszego wpisu dowiesz się, jak sprawdzić ich stan.
Czytaj dalej
Czym różnią się hamulce bębnowe od tarczowych?
Jednym z najważniejszych elementów pojazdu, który odpowiada za bezpieczeństwo jazdy, jest sprawny układ hamulcowy. Od wielu lat konstruktorzy dokładają więc wszelkich starań, aby stworzyć taki rodzaj hamulców, które będą cechowały się niezawodnością i zagwarantują długotrwałą eksploatację. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się hamulce bębnowe i tarczowe. Przeczytaj, czym się charakteryzują i jakie są pomiędzy nimi różnice.
Czytaj dalej
Showing 1 to 5 of 13 (1 Pages)